بهترین زمان سفر به روسیه

آب و هوای کشور روسیه به دلیل نزدیکی به قطب شمال سرد است. اکثر مناطق روسیه فقط دو فصل را تجربه می‌کنند: تابستان و زمستان. سردترین ماه سال در این کشور ژانویه (دی – بهمن) و گرم‌ترین ماه سال جولای (تیر – مرداد) است. البته در فصل گرم سال نیز دمای کشور روسیه بین ۱۸ تا ۲۰ درجه سانتی گراد میباشد که نسبتا به عنوان یک هوای بهاری محسوب میشود . لذا بهترین زمان برای سفر به کشور روسیه از ماه های خرداد تا شهریور میباشد

سیستم حمل و نقل عمومی

کشور روسیه از نظر سیستم حمل و نقل عمومی بسیار پیشرفته میباشد . برای سفرهای شهری و بین شهری میتوانید از متروی پر سرعت و تاریخی روسیه استفاده کنید که دیدنش خالی از لطف نیست . برای مسافت های کوتاه میتوانید از تاکسی یا اتوبوس های کشور روسیه استفاده کنید و خیالتان راحت باشد که در حالت عادی ترافیک سنگینی شما را تهدید نمی کند .

رستوران ها و غذاهای روسی

معمولا در هر یک از محله های مسکو و سن پترزبورگ حداقل یک رستوران خوب وجود دارد. رستوران های روسیه بسیار شکیل و دارای استاندارد بین المللی میباشند. برخی از رستوران های کشور روسیه از گوشت حلال استفاده میکنند که این مسئله جای نگرانی برای ایرانیان نمیگذارد. ذائقه مردم روسیه تفاوت زیادی با ذائقه مردم ایران ندارد و مثل کشور های شرق آسیا از غذا های عجیب و غریب استفاده نمی کنند. معروف ترین غذای کشور روسیه بیف استراگانوف میباشد که پیشنهاد میکنیم یکبار امتحانش کنید !

آب نوشیدنی در روسیه

یکی از مهمترین مواردی که قبل از سفر به هر کشوری باید از آن مطلع باشید وضعیت آب نوشیدنی آن کشور میباشد. کشور روسیه مانند برخی از کشورهای اروپایی و آمریکایی از آب قابل شرب شهری برخوردار نیست . به همین منظور برای تامین آب مورد نیاز خود میتوانید از آب های معدنی که توسط هتل در اختیار شما قرار داده میشود استفاده کنید یا اینکه میتوانید از فروشگاه های کشور روسیه به خرید آب قابل شرب اقدام نمایید.
ساعات کاری ادارات و فروشگاه های روسیه
یکی از مهمترین کار هایی که هر شخص میبایست قبل از سفر به روسیه انجام دهد ، تهیه و تنظیم برنامه ای منظم برای هر ساعت از شبانه روز میباشد تا بتواند حداکثر استفاده را از سفر خود داشته باشد. از این رو برای برنامه ریزی هرچه بهتر اطلاعاتی از ساعات کاری ادارات ، فروشگاه ها ، رستوران ها ، مکان های تفریحی و تاریخی در اختیار شما قرار میدهیم . شروع کار ادارات ، بانک ها ، اماکن تفریحی و تاریخی از ساعت ۸ تا ۱۷ میباشد و فروشگاه ها و مراکز خرید تا ساعت ۲۲ فعالیت میکنند .

اتصال به اینترنت در روسیه

این روزها، اینترنت به زندگی دوم کاربران بسیاری از کشور های دنیا از جمله ایران تبدیل شده است. با این اوصاف یکی از دغدغه های اصلی افرادی که به کشور روسیه سفر میکنند ” اتصال به اینترنت ” میباشد . کشور روسیه از جمله کشور هایی هست که سرویس اینترنت بسیار پر سرعتی بر خوردار است و از این حیث در رتبه نهم جهان با میانگین سرعت ۱۲ مگابایت بر ثانیه قرار گرفته است. برخی از هتل ها و مراکز خرید روسیه امکان اتصال رایگان به اینترنت را برای کاربران خود در نظر گرفته اند. همچنین شما میتوانید با استفاده از سیم کارت های کشور روسیه از اینترنت با کیفیت این کشور استفاده کنید.

تلفن های ضروری روسیه

لیستی از شماره تلفن های ضروری کشور روسیه برای شما آماده کردیم که میتوانید با اضافه کردن آنها به لیست مخاطبین تلفن همراهتان با امنیت خاطر بیشتری به کشور روسیه سفر کنید. پلیس های روسیه بسیار خوش برخورد ، دقیق و پیگیر هستند ؛ برای ارتباط تلفنی با پلیس روسیه میتوانید با شماره تلفن ۱۰۲ تماس حاصل نمایید. پزشکان روسیه بسیار حرفه ای و جدی هستند ؛ خدایی نکرده اگر خواستید با اورژانس روسیه تماس بگیرید از شماره تلفن ۱۰۳ استفاده کنید. اگر احیانا به مشکل خاصی برخورد کردید که به کمک آتش نشان نیاز داشتید میتوانید با شماره تلفن ۱۰۱ تماس بگیرید